Asset Publisher Asset Publisher

Trzeci Wierzchosławicki Leśny Półmaraton rozstrzygnięty

Najszybciej dystans 21km 98 m po raz trzeci  pokonał Grzegorz Czyż  z Bogumiłowic, dotychczas niepokonany w Wierzchosławickim Leśnym Półmaratonie. Na dystansie 10 km   zwycięzcą został Piotr Moździerz z Tuchowa. W dwóch  konkurencjach biegowych oraz marszu nordic walking  na dystansie 5 km sklasyfikowano  łącznie 251 zawodników.
Tegoroczna edycja Wierzchosławickich Leśnych Biegów odbyła się pod patronatem Dyrektora RDLP w Krakowie stąd dodatkowa klasyfikacja pracowników Lasów Państwowych na dystansie 10 km. Najszybszymi leśnikami na tym dystansie okazali się: Mariusz Furmanek reprezentujący RDLP w Krośnie - zdobywca pucharu Dyrektora RDLP w Krakowie, Piotr Król reprezentujący RDLP Katowice oraz Hubert Jemioło z Nadleśnictwa Tuszyma. Zwycięzcami marszu nordic walking zostali wszyscy którzy ukończyli marsz pokonując przeszkody terenowe.
Uczestnicy poszczególnych dystansów podkreślali szczególne walory lasów Nadleśnictwa Dąbrowa Tarnowska dla uprawiania rozegranych dyscyplin sportowych: dobry stan dróg, śródleśne stawy hodowlane, obiekty ścieżki przyrodniczo – leśnej „Lasy Wierzchosławickie”.